Hamilelik

Hamile Kıyafetleri

Hamilelik süresi boyunca anneler normalden daha fazla kilo alırlar. Kiloların yanı sıra bebek nedeniyle karınları daha çok büyük ve bu duruma ödemler de eşlik eder. Özellikle karın büyüdükten sonra annelerin kıyafetleri artık üstlerine olmamaya ve onları sıkmaya başlar. Bu nedenle hamilelik süresinde giyim tarzı ve türü de tamamen değişir.

En başta annenin rahat etmesi hem fiziksel hem de ruhsal olarak çok önemlidir. Kıyafetlerin annenin vücudunu sıkması hem kas ağrılarına sebep olabileceği gibi hem de annenin ağrılar sonucunda daha stresli hissetmesine sebep olur. Bu durum da bebeğin daha mutsuz hissetmesine sebep olur. Bu nedenle anne adayları özellikle 6. Aydan itibaren daha rahat ve özellikle de daha geniş kıyafetler tercih edilmelidir. Karın bölgesini sıkan kıyafetler bebeği de sıkacağı için hem gelişiminde engeller meydana getirebilir hem de bebeğinizin rahatsız hissetmesine sebep olabilir. Bu nedenle giydiğiniz kıyafetlerin özellikle üst kısmında tercih ettiğiniz ürünlerin kumaşları penye, esnek ve aynı zamanda da yumuşak yapılı olmalıdır.

Hamile Kıyafetleri

Hamileyken Nasıl Kıyafetler Giymelisiniz?

Hamileliğin ilk 3 ayında vücutta gözle görülür bir değişiklik sezmek mümkün değildir. Bebek bu süreçte çok küçük olduğu için annenin vücudunda ufak tefek, daha çok hamileliğe hazırlık aşamasında ki değişiklikler görülür. Bu nedenle bu süreçte anne adayı eski kıyafetlerini belki pantolonları olmasa da özellikle kazak, sweat gibi kıyafetlerini yine giyebilir. Bu süreçte iç çamaşırları da, kıyafetler de fazla sıkmayacaktır.

Fakat 6. Ay itibari ile bebek daha hızlı gelişmeye başladığı için annenin karnı ve rahmi de büyümeye başlar. Bu durumda anne daha çok kilo almaya başladığı için artık kıyafetler de sıkmaya başlar. Bu nedenle bu süreçte daha geniş, rahat ve yumuşak yapılı kıyafetler seçilmelidir. Özellikle karın bölgesine denk gelen kısım daha da özen gösterilerek seçilmelidir. Ayrıca iç çamaşırlarınızda da değişiklikler yapmalısınız. Göğüsleriniz daha çok büyüdüğü ve ağırlaştığı için sutyenleriniz göğüslerinizi taşıyacak güçte ve rahatlıkta olmalıdır. Alt kısmınızda ise karnınızı örtecek hamile iç çamaşırları tercih ederek daha rahat edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı